droga golcowa

Droga Nr 2024R Domaradz-Przysietnica została wpisana i zatwierdzona przez Premiera Mateusza Morawieckiego na liście podstawowej do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach przebudowy w miejscowości Domaradz i Golcowa. Było to wynikiem starania i dodatkowej argumentacji przedstawionej do wniosku przez Posła RP Adama Śnieżka, Starostę Brzozowskiego Zdzisława Szmyda oraz Radnego Rady Powiatu w Brzozowie Jana Pilcha. Oznacza to, że inwestycja ta może być realizowana jeszcze w 2022 roku.

Starania dotyczące pozyskania dofinansowania na przebudowę tejże drogi czynione były już od dłuższego czasu. Wcześniej dwukrotnie to zadanie inwestycyjne trafiało na listę rezerwową, tym bardziej wiec cieszy fakt, że w ramach naboru wniosków na 2022 rok przedsięwzięcie uzyska wsparcie polskiego rządu.