ZSE remonty 1Władze powiatu brzozowskiego dbają o wizerunek szkół ponadpodstawowych i zabiegają, aby zapewnić młodzieży oraz społeczności szkolnej, jak najlepsze warunki lokalowe. Pomimo trwającej pandemii nie tracą czasu, a przerwę w nauczaniu stacjonarnym wykorzystują na remonty pomieszczeń. W ostatnich dwóch miesiącach dzięki środkom pochodzącym z budżetu powiatu brzozowskiego w kwocie niemal 120 000 zł w I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ekonomicznych zrealizowano szereg prac remontowo-budowlanych.

Dużą inwestycją przeprowadzoną w „ekonomiku”, zamykającą się kwotą 65 000 zł, był generalny remont sanitariatów na pierwszym piętrze. - Cieszymy się, że mamy w szkole piękne i nowoczesne sanitariaty. Stare pomieszczenia, które ostatni remont przeszły jeszcze w latach dziewięćdziesiątych były już bardzo zniszczone. Zależało nam bardzo na zmianie wizerunku samego wejścia do sali języka angielskiego. Przed remontem uczniowie musieli wchodzić do klasy przez wejście do łazienki, natomiast teraz został wydzielony osobny korytarz, gdzie  bezpośrednio znajdują się drzwi do sali lekcyjnej – powiedziała Dyrektor ZSE Joanna Wojnicka.

ZSE remonty 6ZSE remonty 4

Przeniesiony i przebudowany został również gabinet psychologa i wicedyrektora. Utworzono pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz zaplecze socjalne dla pracowników niepedagogicznych. Do pomieszczeń tych zakupiono nowe meble. Wygospodarowane i przystosowane do użytku zostało miejsce na zaplecze socjalne przy sekretariacie. - Gabinet pani pedagog przenieśliśmy do pomieszczenia obok biblioteki. Chcieliśmy, by znajdował się on w dogodnym miejscu z oddzielnym wejściem, po to, aby każdy uczeń miał do niego swobodny dostęp. Natomiast z pomieszczenia, w którym było ksero i pokój pedagoga został utworzony gabinet wicedyrektora – dodała Dyrektor J. Wojnicka.

Łączny koszt prac remontowych w Zespole Szkół Ekonomicznych wyniósł 99 000 zł. Nowe pomieszczenia służą już społeczności szkolnej i młodzieży, ponieważ przywrócone zostały zajęcia praktyczne, a niedługo uczniowie z najstarszych klas będą pisać maturę próbną. – Jestem bardzo zadowolona z realizacji przedsięwzięć w naszej szkole. Wykorzystaliśmy czas, że młodzież uczy się zdalnie. Inwestycje wykonane w ostatnim okresie zmniejszą docelowo natężenie pracy na wakacjach, kiedy będziemy prowadzić jeszcze większe remonty. A będzie to między innymi wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania oraz instalacji fotowoltaicznej – poinformowała Dyrektor J. Wojnicka.

I LO 1

W I Liceum Ogólnokształcącym odnowiono sekretariat wraz z gabinetami dyrektorów. Konieczność modernizacji podyktowana była wymianą zniszczonej podłogi, jak również pęknięciami ścian wewnętrznych, które zostały wyszpachlowane i odmalowane. - Remont sekretariatu przeprowadzony był jeszcze w 2006 roku, więc zużycie było już bardzo widoczne. Teraz wykorzystaliśmy czas przestoju, kiedy nie ma nauczania stacjonarnego. Wyłączenie sekretariatu podczas roku szkolnego nie jest proste, ponieważ korzysta z niego dużo osób i znajduje się tutaj cała dokumentacja – powiedziała Dyrektor I LO Dorota Kamińska.

Prace obejmowały również wymianę elementów instalacji elektrycznej, a także montaż nowych drzwi wewnętrznych do pokoju dyrektora i wicedyrektora. Wyremontowane zostało także zaplecze kuchenne, gdzie położono nowe płytki. Do sekretariatu zakupiono dodatkowo szafki na materiały biurowe i pomoce dydaktyczne. Całkowita wartość prac w „ogólniaku” opiewa na kwotę niemal 20 000 zł. - Prace remontowe w naszej szkole zostały przeprowadzone bardzo sprawnie, a sposób wykonania jest zadowalający. W odnowionych, przejrzystych pomieszczeniach pracuje się miło i przyjemnie. Jesteśmy wdzięczni Panu Staroście Brzozowskiemu, to dzięki otrzymanym środkom z powiatu mogliśmy szybko ten remont przeprowadzić. Teraz wszyscy czekamy na  powrót do szkoły uczniów i nauczycieli - dodała Dyrektor D. Kamińska.

I LO 2 I LO 3

Dzięki dobrej współpracy z powiatem brzozowskim, który jest organem prowadzącym, szkoły systematycznie polepszają swój wizerunek, a uczniowie i nauczyciele mogą cieszyć się z warunków lokalowych na miarę XXI wieku.