Fejdasz 1Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom VI Podkarpackich Mistrzostw Samorządowych w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Przewodniczącego Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, które 10 marca odbyły się w Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski w Wańkowej.

Na znakomicie przygotowanej trasie wybornie spisał się Andrzej Fejdasz ze Starostwa Powiatowego w Brzozowie, który zwyciężył w kategorii pracowników samorządowych. Tryumfator nie ukrywał zadowolenia z osiągnięcia, tym bardziej, że narty to jedna z jego kilku sportowych pasji. – Mogę powiedzieć, że sport w moim życiu pełni szczególną rolę, a jeśli chodzi o okres zimowy, to taką dominującą dyscypliną jest narciarstwo alpejskie. Na nartach jeżdżę praktycznie od dziecka. Miałem wprawdzie dłuższy rozbrat w czasie szkoły średniej i studiów, ale od ponad 20 lat praktycznie się z nimi nie rozstaję. Szkoda tylko, że w najbliższej okolicy nie ma żadnego klubu, gdzie można byłoby profesjonalnie potrenować. W miarę możliwości staram się jednak często wyjeżdżać na najbliższe stoki do Wańkowej, Ustrzyk Dolnych, Krynicy czy nawet Białki Tatrzańskiej i tam trochę pojeździć. Byłem też kilkanaście razy w Alpach we Francji i Austrii. Jazda na nartach, to świetna forma spędzenia wolnego czasu, a dla mnie osobiście, to też znakomita rekreacja. Dlatego tym bardziej się cieszę, że oprócz oczywistej frajdy udało mi się wygrać te zawody – ocenił Andrzej Fejdasz.

Trzeba dodać, że dla naszego „alpejczyka” wygrana w Wańkowej nie była przypadkowa, gdyż od kilku lat w tej dyscyplinie wśród samorządowców Podkarpacia zalicza się do ścisłej czołówki. Swoje wysokie umiejętności potwierdził w roku 2019, kiedy to we wcześniejszej - V edycji imprezy rozegranej na stoku „Gromadzyń” w Ustrzykach Dolnych wywalczył medal srebrny. Ponadto odnosił też sukcesy podczas wielu innych zawodów dorzucając kolejne trofea do domowej kolekcji. – Startów faktycznie już się trochę uzbierało, bowiem uczestniczyłem m.in. w Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich Geodetów w Korbielowie i Białce Tatrzańskiej, gdzie największym indywidualnym osiągnieciem było trzecie miejsce w „generalce”. Ponadto w cyklu Podkarpacka Liga Alpejska w klasyfikacji końcowej wywalczyłem „srebro”, a w ogólnopolskich finałach Family Cup w Krynicy byłem piąty. Ale chciałbym zaznaczyć, że dla mnie nie puchary czy medale są najważniejsze. Po prostu lubię jeździć na nartach, sprawia mi to wielką przyjemność, a jeśli od czasu do czasu na zawodach uda mi się coś wywalczyć, to tym bardziej jestem zadowolony – podsumował Andrzej Fejdasz.

W mistrzostwach w Wańkowej wzięło udział ponad 30 samorządowców, wśród których był też drugi reprezentant Starostwa Powiatowego w Brzozowie – Roman Łukasiewicz. W pozostałych kategoriach tytuły mistrzowskie wywalczyli: Ewa Bieszczad – Foremny z UM w Rzeszowie w kategorii kobiet oraz Tomasz Garncarski – Wicestarosta Strzyżowski w kategorii władz samorządowych. W klasyfikacji drużynowej równych sobie nie mieli samorządowcy z Gminy Olszanica.

Po zakończonych zawodach najlepszych uhonorowano dyplomami, medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyli Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Marek Ćwiąkała – Dyrektor Biura Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

Zawody były doskonałą okazją do integracji, a jednocześnie sprawdzianem możliwości na narciarskim stoku. Jak widać naszemu Mistrzowi wyszło to znakomicie, więc już teraz trzymamy za niego kciuki w kolejnych startach.

Fejdasz 2

Fejdasz 3

Zdjęcia: PSST w Rzeszowie