Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza jest szpitalem węzłowym w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Oznacza to, że w naszym szpitalu wykonywane będą bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19.

Harmonogram szczepień ustalony jest przez Ministerstwo Zdrowia, szczepienia będą wykonywane dla kolejnych grup ludności zgodnie z Narodowym Programem Szczepień.

Punkt szczepień zlokalizowany jest na parterze budynku F (Dziennego Oddziału Psychiatrycznego) – na górce, za przychodnią POZ, zielony kolor elewacji.

Pacjenci przyjmowani są wyłącznie po wcześniejszej rejestracji i zgodnie z wyznaczoną godziną zgłoszenia.

Aby zapisać się na szczepienie Pacjent musi posiadać wystawione e-skierowanie na szczepienie.
e-skierowania dla poszczególnych grup (np. 80+, 70+) są wystawiane automatycznie przez system w miarę uruchamiania zapisów dla tych grup Pacjentów.

Sposoby zarejestrowania się na szczepienie:
- telefonicznie – przez ogólnopolską infolinię 989
- elektronicznie – przez pacjent.gov.pl
- telefonicznie – poprzez bezpośredni kontakt ze szpitalem: 13 43 09 525 (pn-pt 8:00 - 15:00)


UWAGA! Ze względu na sposób organizacji punktu szczepień i zagrożenie epidemiologiczne nie ma możliwości rejestracji na szczepienie bezpośrednio w szpitalu. Zapewniamy Państwa, że rejestracja telefoniczna lub elektroniczna zapewni Państwu dostęp do szczepienia. W dobie pandemii jest to zarówno bezpieczniejsze jak i szybsze.

Szczegóły dotyczące akcji szczepień przeciwko Covid-19 oraz instrukcje rejestracji elektronicznej znajdziecie Państwo na stronie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

W związku ze zmniejszonymi dostawami szczepionek do Polski, jak również w celu eliminacji ryzyka niewykorzystania szczepionki, Szpital wprowadza tzw. listę rezerwową chętnych do zaszczepienia.

Osoby, które zdecydują się na zapisanie na listę rezerwową będą wzywane w zgodzie z priorytetem grupy oraz kolejnością zapisów - w razie wystąpienia sytuacji niewykorzystania wszystkich dawek szczepionki w danym dniu.

Po wezwaniu telefonicznym i potwierdzeniu możliwości przybycia na szczepienie, osoby z listy rezerwowej powinny stawić się w punkcie szczepień w czasie do 1-2 godzin od wezwania.

Aby zapisać się na listę rezerwową należy zadzwonić na numer 13 43 09 525


Zapisanie się na listę rezerwową nie jest wiążące - w dalszym ciągu można być zapisanym na szczepienie w innym terminie. Lista rezerwowa stwarza możliwość wcześniejszego zaszczepienia jeżeli do punktu pobrań nie stawią się osoby z listy regularnej, bądź wystąpi sytuacja odroczenia szczepienia.

Na listę rezerwową będą zapisywane wyłącznie osoby nalezące do grup wymienionych w aktualnych aktach prawnych - INFORMACJA O GRUPACH UPRAWNIONYCH

W sytuacji unormowania się dostaw szczepionek, osoby z listy rezerwowej, które nie mają wyznaczonego terminu szczepienia, będą przepisywane na listę standardową w systemie e-rejestracji - zgodnie z priorytetem grupy i terminem zgłoszenia się na listę rezerwową.

inf. Szpital Specjalistyczny w Brzozowie