Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/rok2016/izdebki_droga oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

DROGA IZDEBKI-BARYCZPonad milion złotych (1 025 384 zł) kosztowała przebudowa drogi powiatowej Barycz – Izdebki, z której mieszkańcy mogą korzystać od 16 września br. Dzięki staraniom władz powiatu brzozowskiego uzyskano dofinansowanie tej inwestycji ze źródeł zewnętrznych w kwocie 652 451 zł, która pochodziła z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozostała kwota (372 933 zł) to środki z budżetu powiatu brzozowskiego.

Koleiny, wyboje i inne niedoskonałości to już przeszłość na tej trasie. W ramach inwestycji nową nawierzchnię bitumiczną położono na odcinku ponad 4,5 km drogi. Jej przebudowa w znacznym stopniu poprawi komfort jazdy na trasie Barycz – Izdebki. Zakres prac obejmował m.in. obustronne ścięcie zawyżonych poboczy, przebudowę przepustów drogowych i przełomów oraz montaż barier energochłonnych na odcinku 700 metrów.

Warto dodać, że inwestycja znalazła się na dziesiątym miejscu na liście 237 operacji zakwalifikowanych do współfinansowania dla typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

logo_droga_Barycz_-_Izdebki

{galeria}galerie/rok2016/izdebki_droga{/galeria}