SESJA RADY POWIATU

XXIV sesja Rady Powiatu w Brzozowie

Jerzy Gołąbek został Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Brzozowie. Tak zadecydowali Radni podczas sesji, która miała miejsce 28 listopada br.
Wybory odbyły się w głosowaniu tajnym. Brał w nich udział pełny skład Rady Powiatu czyli 19 Radnych. Jedynym zgłoszonym kandydatem był Jerzy Gołąbek, który otrzymał bezwzględną większość głosów, przy trzech głosach przeciw, jednym wstrzymującym się i jednym nieważnym głosie. Jerzy Gołąbek w sprawowaniu funkcji Wiceprzewodniczącego Rady zastąpi Dariusza Kamińskiego, który w czerwcu br. zrezygnował z mandatu radnego.

W trakcie obrad Radni uchwalili Program współpracy powiatu brzozowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017, zatwierdzili rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu brzozowskiego w 2017 r., a także przegłosowali zmianę uchwały w sprawie określenia zadań i wielkości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na ich realizację w 2016 r. Tradycyjnie już podjęte zostały uchwały dotyczące zmiany uchwały budżetowej na 2016 r. oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Brzozowskiego na lata 2016 – 2022.

gołabekJerzy Gołąbek mieszka w Humniskach, ma 61 lat, żonaty, czworo dzieci. Podleśniczy Leśnictwa Wola Krecowska. Absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie – Wydział Leśnictwa. Od 2006 r. do 2014 r. oraz od 2016 do chwili obecnej – Radny Rady Powiatu w Brzozowie.