samorzadowiec2018a

10 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Halowej „Samorządowiec 2018”. W kolejnej edycji tej imprezy wystąpiło pięć drużyn: Oldboys Haczów, Oldboys Blizne, Gmina Brzozów, Powiat Brzozów i Pogotowie Brzozów.

Turniej był niezwykle ciekawy i od początku trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Trzeba zaznaczyć, że bardzo dobrze tego dnia radziła sobie ekipa z Bliznego. Wprawdzie najpierw bezbramkowo zremisowała z mocną ekipą Haczowa, ale później pokonała 4 – 0 Pogotowie i 3 – 2 drużynę Gminy. Równie dobrze radziła sobie drużyna Powiatu, pełniąca rolę współorganizatora turnieju. Wygrała ona kolejno 2 – 1 z Pogotowiem, 3 – 1 z Gminą i zremisowała 1 – 1 z Haczowem. Przed ostatnią serią spotkań szansę na końcowe zwycięstwo w turnieju zachowały trzy drużyny: Bliznego, Haczowa i Powiatu. Jako pierwsi szansę wygrania turnieju zaprzepaścili zawodnicy Haczowa, którzy w ostatnim swoim meczu nie sprostali drużynie Pogotowia przegrywając 2 – 0. O tym kto wygra imprezę zdecydowała więc bezpośrednia potyczka między Bliznem a Powiatem. Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęli ci pierwsi, którzy już na początku strzelili bramkę. Powiat w tym momencie rzucił wszystkie siły do ataku, jednak rywale znakomicie bronili. Rewelacyjnie spisywał się bramkarz Bliznego, a jego koledzy wyprowadzali groźne kontrataki. Po jednym z nich padła druga bramka i już wtedy stało się jasne, że w imprezie triumfować będą zawodnicy z Bliznego. Po ostatnim gwizdku sędziego w drużynie zwycięzców zapanowała niesamowita euforia, tym bardziej, że dla drużyny tej było to pierwsze, historyczne turniejowe zwycięstwo, niejako ukoronowanie dotychczasowej wieloletniej działalności.

Ostatecznie na drugim miejscu uplasował się Powiat, a na trzecim - Haczów. W meczu kończącym turniej drużyna Gminy pokonała Pogotowie 6 – 2 i tym samym zajęła miejsce czwarte.

Na zakończenie imprezy wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharami i dyplomami ufundowanymi przez Starostę Brzozowskiego. Nagrody wręczyli Leszek Gierlach – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie oraz Marek Szerszeń ze Starostwa Powiatowego w Brzozowie.

samorzadowiec2018