unihokej DydniaTegoroczne listopadowe zmagania w unihokeju stały pod znakiem sukcesów drużyn z Zespołu Szkół w Starej Wsi. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów uczniowie tej szkoły zdobywali trzykrotnie tytuł najlepszej drużyny powiatu. Wygrali zawody dziewcząt w kategorii „podstawówek” oraz Gimnazjadę w obydwu kategoriach. Jedynie w IMS w rywalizacji chłopców musieli uznać wyższość rywali. Tutaj najlepszą okazała się drużyna ze szkoły w Górkach.

Rywalizacja w kategorii szkół podstawowych rozpoczęła się 15 listopada w Starej Wsi, gdzie swój turniej miały dziewczęta. W zawodach uczestniczyło siedem drużyn. Po meczach grupowych w półfinałach spotkały się: Stara Wieś z Haczowem oraz Humniska Nr 2 z Górkami. W pierwszym meczu gospodynie dosyć pewnie wygrały 2 - 0, z kolei w drugim, po zaciętym meczu zwycięzcą okazały się Górki, wygrywając 3 - 2. Mecz finałowy był bardzo emocjonujący. Ostatecznie szczęście dopisało miejscowym, które pokonały rywalki 2 - 1 i tym samym mogły świętować końcowe zwycięstwo.

Dzień później unihokejowe zmagania w kategorii chłopców przeniosły się do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. W gronie ośmiu startujących drużyn trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Tytułu wprawdzie bronił Haczów, jednak tradycyjnie z mocnymi zespołami przybyły ekipy z terenu gminy Brzozów. Nieoczekiwanie „czarnym koniem” okazali się chłopcy z Niebocka. Po awansie z grupy, w półfinale zagrali oni z Haczowem. Mecz był dramatyczny, bowiem w regulaminowym czasie padł bezbramkowy remis. Rzuty karne lepiej wykonywali haczowianie i to oni jako pierwsi zameldowali się w finale. W drugim meczu spotkały się Górki ze Starą Wsią. Jedyną, decydującą bramkę strzelili ci pierwsi. O tym, kto zdobędzie tytuł miał zatem rozstrzygnąć mecz Haczów – Górki. Spotkanie nie odbywało się w jakimś szalonym tempie, gdyż drużyny miały już w nogach trudy turnieju. Mimo okazji z obu stron, nie padła żadna bramka. O mistrzostwie decydowały więc rzuty karne. Haczów strzelał je fatalnie, nie trafiając ani jednego, co skrzętnie wykorzystali rywale. W drużynie z Górek po decydującej bramce zapanowała zrozumiała euforia. Po kilku latach znowu udało się zdobyć tytuł mistrza powiatu.

W kategorii Gimnazjady jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które 7 listopada spotkały w Starej Wsi. Wraz z gospodyniami, w turnieju udział wzięło pięć ekip. Były to drużyny z Orzechówki, Humnisk Nr 2, Golcowej i Górek. Zawody przebiegały pod dyktando jednej drużyny – drużyny Starej Wsi. Wygrała ona zdecydowanie wszystkie swoje mecze. Zresztą sam bilans bramkowy 18 - 1 na zakończenie turnieju oddaje odpowiednio przewagę miejscowych nad pozostałymi zespołami. Drugie miejsce zajęła Golcowa, a trzecie – Orzechówka.

Dokładnie dwa tygodnie później gospodarzem turnieju gimnazjalistów w kategorii chłopców był Zespół Szkół w Dydni. Po spotkaniach grupowych w pierwszym meczu o finał spotkały się Dydnia i Stara Wieś. Faworytem wydawali się przyjezdni, którzy nawet dwukrotnie prowadzili. Zdeterminowanym gospodarzom, ku uciesze licznej publiczności udało się jednak doprowadzić do remisu i serii rzutów karnych. W tym elemencie więcej spokoju zachowali chłopcy ze Starej Wsi i to właśnie oni mogli ze spokojem czekać na finałowego rywala. O tym kto nim będzie decydował mecz Humniska Nr 2 - Golcowa. Mecz był równie emocjonujący co spotkanie wcześniejsze. Minimalnie lepszym zespołem okazała się z Golcowa wygrywając 2 - 1. Finał okazał się więc powtórką ze spotkania grupowego, w którym lepsza była Stara Wieś. Nie inaczej było także w decydującym starciu. Stara Wieś grała lepiej technicznie, zachowała też więcej sił i ostatecznie wygrała 3 - 1.

Wszyscy zwycięscy eliminacji powiatowych oprócz zdobycia okazałych pucharów i dyplomów uzyskali przepustkę do reprezentowania powiatu na zawodach półfinałowych.

unihokej - Dydnia 2