Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/rok2016/podsumowanie_sportowe2016 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

DSC 501326 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2015/2016.

W sportowej gali uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego, działacze sportu szkolnego oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu. W spotkaniu wzięli udział: Janusz Draguła – Wicestarosta Brzozowski, Henryk Kozik – Przewodniczący Rady Powiatu, Ewa Tabisz – Sekretarz Powiatu, Stefan Szarek – Naczelnik Wydziału Edukacji, Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Brzozowie, przedstawiciele Urzędów Gmin: Grażyna Wdowiarz – z Haczowa, Zofia Kozłowska – z Dydni, Maria Wrona – z Jasienicy Rosielnej, Magdalena Pilawska – Naczelnik Wydziału Oświaty Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu, Piotr Wrona – Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Powiatu, Piotr Tasz – Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Brzozowie, Lesław Gierlach – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie oraz Bogdan Dytko – Dyrektor MOSiR w Brzozowie.

Podczas uroczystości wyróżniono najlepsze szkoły, uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli wysokie miejsca na arenie wojewódzkiej oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

W klasyfikacji szkół – podobnie jak w roku poprzednim – najlepsze okazały się szkoły brzozowskie. W kategorii szkół podstawowych triumfowała Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie (464,0 pkt.), wyprzedzając Szkołę Podstawową Nr 1 w Domaradzu (232, 0 pkt.) i Szkołę Podstawową Nr 1 w Przysietnicy (222,5 pkt.). W rywalizacji gimnazjów ponownie najlepszym okazało się Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie (252,5 pkt.), wyprzedzając Gimnazjum w Dydni (231,5 pkt.) oraz Gimnazjum w Grabownicy (220,5 pkt.). W najstarszej kategorii, w najlepszą okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie (570,0 pkt.). Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych (357,0 pkt.), a trzecie – Zespół Szkół Budowlanych (168,5 pkt.). Najlepsze szkoły zostały uhonorowane okazałymi pucharami i dyplomami.

Podsumowanie Sportowe 2016

W dalszej części uroczystości wyróżniono uczniów, którzy w minionym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe. W czołowej „10” Podkarpacia znalazło się aż 31 młodych sportowców, którzy podczas spotkania odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Spośród tego grona młodzi sportowcy wywalczyli 8 medali, z czego 5 złotych. Tutaj słowa pochwał należą się przede wszystkim Szymonowi Szmydowi z SP Nr 1 w Brzozowie – dwukrotnemu mistrzowi województwa w biegu przełajowym na dystansie 1000m oraz w indywidualnych mistrzostwach w lekkiej atletyce w biegu na 1000m. Oprócz niego najlepszymi w województwie zostali: Kamila Drożdżal z Gimnazjum w Izdebkach i Sebastian Szczepek z Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie w biegach przełajowych na dystansach 1000m oraz Andżelika Hawrylak z Gimnazjum w Dydni w mistrzostwach w lekkiej atletyce w rzucie oszczepem.

Podczas gali uhonorowano także nauczycieli wychowania fizycznego oraz działaczy sportu szkolnego. Pamiątkowe statuetki i dyplomy otrzymali: Paweł Jurkiewicz, Dariusz Wątróbski, Krzysztof Buczek, Dariusz Dudek, Daniel Dyka, Maciej Bednarczyk, Adam Bieleń, Wojciech Stachura, Tomasz Podulka, Paweł Froń, Beata Jatczyszyn i Piotr Ekiert.

Nagrodzono również szkoły za sukcesy w grach zespołowych, gdzie największym osiągnięciem było zdobycie tytułu najlepszej drużyny Podkarpacia w piłce ręcznej chłopców przez Gimnazjum w Grabownicy. W czołówce województwa znaleźli się tradycyjnie szachiści. Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie w finale wojewódzkim zajęła drugie miejsce, przegrywając tytuł mistrzowski o przysłowiowy „włos”. Bardzo dobrze też spisali się ich młodsi koledzy z Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie, którzy w finale uplasowali się o stopień niżej. Niewątpliwie przyjemną niespodziankę sprawiła sztafeta pływacka dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie, która na zawodach wojewódzkich w Dębicy zdobyła medal brązowy – pierwszy w historii w tej konkurencji. Niemałą sensację sprawili także unihokeiści Zespołu Szkół w Starej Wsi, którzy w kategorii Gimnazjady podczas zawodów wojewódzkich zdobyli trzecie miejsce ustępując tylko faworyzowanym ekipom z Sanoka. Podobnie jak w pływaniu zdobyty medal to największe osiągnięcie unihokeja w powiecie brzozowskim. Z gier zespołowych, tuż za podium, na czwartych miejscach uplasowali się dziewczęta z Grabownicy i chłopcy z Brzozowa w mini koszykówce oraz unihokeiści z Haczowa w kategorii IMS oraz siatkarze z ZSO w kategorii Licealiady. Wymienione szkoły otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Dodatkowo najlepszym, podległym sobie szkołom Starosta Brzozowski ufundował nagrody finansowe, a Burmistrz Brzozowa oraz Wójtowie Gmin z Jasienicy Rosielnej, Dydni, Haczowa i Domaradza przekazali sprzęt sportowy.

Na zakończenie spotkania Wicestarosta Brzozowski – Janusz Draguła pogratulował wszystkim nagrodzonym osiągniętych wyników, a dla Zespołu Szkół w Golcowej i MOSiR w Brzozowie wręczył podziękowania, za pomoc w przy organizacji zawodów sportowych. Impreza została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie, które było fundatorem nagród.

{galeria}galerie/rok2016/podsumowanie_sportowe2016{/galeria}