XVIII plebiscyt

Znani wychowankowie i nowicjusze
Aż 32 sportowców - co jest rekordem plebiscytu - ubiega się o miano najpopularniejszych w powiecie brzozowskim w 2017 roku. Dzisiaj rozpoczynamy osiemnasty - najstarszy lokalny plebiscyt w dawnym województwie krośnieńskim. Nasi Czytelnicy i sympatycy sportu w regionie wybiorą w głosowaniu za pomocą kuponów i sms-ów pięciu najpopularniejszych. Tradycyjnie organizatorem plebiscytu jest Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Brzozowie pod patronatem medialnym „Nowego Podkarpacia”. Laureatów ogłosimy podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 15 marca.

Ponadto kapituła plebiscytu tradycyjnie nagrodzi trzech najlepszych zawodników spośród nominowanych, a także trenera roku, trenera wychowawcę młodzieży, najlepszą drużynę, zasłużonego trenera starszego pokolenia i talent roku.

Nominowani reprezentują 24 kluby oraz 9 dyscyplin sportowych. Najwięcej jest piłkarzy (15), a ponadto trenujących ju-jutsu (4), szachistów (4), karateków (2), hokeistów (2) i bokserów (2). O miano najpopularniejszych ubiegają się jeszcze: tenisista stołowy, siatkarz i łuczniczka.

Dominują młodzi, utalentowani sportowcy, medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata w swoich kategoriach wiekowych. W tym gronie znalazło się dwóch sportowców pochodzących z regionu brzozowskiego, którzy w minionym roku zagrali w ekstraklasie. Jest to Norbert Huber, siatkarz Cerradu Czarnych Radom oraz piłkarz Cracovii Sylwester Lusiusz. Kilku z nominowanych próbuje swoich sił w klubach spoza powiatu brzozowskiego. Dotyczy to zarówno piłkarzy, szachistek, bokserów jak i młodziutkich hokeistów. Tytułu najpopularniejszego z 2016 roku broni 7-letni szachista Paweł Sowiński.

Wszystkie kandydatury z krótkimi charakterystykami zamieszczamy tutaj. Można z nimi zapoznać się także na stronie internetowej www.podkarapcie.media.pl

Głosować można tylko na oryginalnych kuponach, które ukazywać się będą w sześciu wydaniach „Nowego Podkarpacia” oraz za pomocą sms-ów (szczegóły głosowania podajemy poniżej). Kupony przyjmujemy do 21 lutego (decyduje data stempla pocztowego, na adres redakcji „Nowego Podkarpacia” w Krośnie, ul. Słowackiego 6).

Można je także przynosić do redakcji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Każdy kupon musi być wypełniony w całości pięcioma różnymi nazwiskami. Można głosować tylko i wyłącznie na zawodniczki i zawodników nominowanych przez kapitułę do plebiscytu. Kupony kserowane i nie wypełnione w całości trafią do redakcyjnego kosza.

- REGULAMIN I KAPITUŁA PLEBISCYTU

- NOMINOWANI

ZASADY GŁOSOWANIA SMS-AMI (DO 21 LUTEGO 2018 R. DO GODZ. 24.00)
Prawidłowy sms musi zawierać: prefiks czyli litery SPB i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności.
Uwaga - wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Liczby muszą być oddzielone przecinkami lub kropkami. Przykładowy sms: SPB20,1,4,15,17
W przypadku nie zagłosowania na 5 różnych sportowców głos będzie nieważny, podobnie jak w głosowaniu na kuponach wyciętych z gazety.
SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).
W razie problemów prosimy o kontakt z redakcją tel. 13 43-219-05 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga Czytelnicy!
W przypadku braci Szczepana i Szymona Szmydów prosimy wpisywać na kuponach także imiona, a w przypadku sióstr - Anny i Marii Krzysztyńskich oraz rodzeństwa Filipa i Krystyny Mazurów - imiona lub pierwszą literę imion, bo w przeciwnym wypadku kupony będą nieważne.
Cyfra przy sylwetce każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym.