policja bw2

W Sali narad Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbył się finał konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2017”. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. W uroczystości wzięli udział podinsp. Mariusz Urban - p.o. Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie, Ewa Tabisz - Sekretarz Powiatu, przedstawiciel Burmistrza Brzozowa Pani Nina Ścibor oraz autorzy prac konkursowych wraz z opiekunami.

policja bwPodinsp. Mariusz Urban przywitał laureatów oraz towarzyszących im pedagogów. Gratulował osiągniętych sukcesów w konkursie zachęcając do aktywnego udziału w kolejnych edycjach. Zwycięzcy etapu powiatowego otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez Starostę Brzozowskiego, Burmistrza Brzozowa, Wójta Gminy Domaradz, Wójta Gminy Dydnia, Wójta Gminy Haczów oraz Wójta Gminy Jasienica Rosielna.

Konkurs plastyczny "Bezpieczne Wakacje 2017" promuje wśród dzieci i młodzieży bezpieczny wypoczynek podczas wakacji, zachowania wolne od nałogów i inne pozytywne postawy. W tegorocznej edycji wzięło udział 173 dzieci z 18 szkół z terenu powiatu brzozowskiego.

Laureatami konkursu zostali:
- w kategorii 6-9 lat:
1. Filip Więcek - Zespół Szkół Nr 2 w Przysietnicy
2. Tymoteusz Szpak - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
3. Aleksandra Marczak - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Domaradzu
- w kategorii 10-12 lat:
1. Paweł Kobiałka - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Golcowej
2. Norbert Florek - Zespół Szkół we Wzdowie
3. Oliwia Brodzicka - Szkoła Podstawowa w Zmiennicy
- w kategorii 13-15 lat:
1. Anna Bryniarska - Gimnazjum w Haczowie
2. Daria Burnat - Gimnazjum w Brzozowie
3. Michalina Macyk - Gimnazjum w Haczowie

Za pomysłowość i oryginalność wykonania przyznano również wyróżnienia – dla prac Rafała Kindela i Kingi Kielar z Zespołu Szkół w Orzechówce, Mateusza Krupińskiego ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce, Marceliny Haduch ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie, Amelii Kędry z Zespołu Szkół nr 2 w Humniskach oraz Jagody Pelczar z Gimnazjum w Haczowie. Zwycięskie prace zostały przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gdzie wezmą udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim.