Już po raz piąty wielbiciele muzyki mogli się spotkać na „Muzycznym weekendzie dla wszystkich pokoleń” zorganizowanym w Malinówce. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

Muzyczny weekend w Malinówce

Widzów zebranych na placu przy budynku OSP przywitała Dorota Gierlach - Dyrektor Zespołu Szkół w Malinówce i organizator imprezy. W myśl tegorocznego hasła przewodniego – „Parada młodych talentów”, na scenie zaprezentowali się uczniowie placówki. Zgromadzeni mogli nie tylko posłuchać utworów wykonywanych zarówno solo jak i zespołowo, ale także przyjrzeć się układom tanecznym. Sporo zainteresowania wywołał także pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez uczniów klasy ratowniczo – obronnej z ZSP nr 4 „Naftówka” w Krośnie. Poszczególne działania młodzieży komentował ich opiekun Zbigniew Moskal. Zebrani mogli zobaczyć kilka sytuacji z pierwszej pomocy oraz tzw. pierwszej pomocy kwalifikowanej. Najpierw młodzi pokazali jak należy pomóc osobie, która straciła przytomność, następnie na fantomach zaprezentowano metody resuscytacji – niemowlęcia, dziecka i dorosłego. Pokazano też jak działa i jak używać defibrylatora zewnętrznego AED, jak i kiedy zdjąć kask motocykliście poszkodowanemu w wypadku oraz jak zabezpieczyć i pomóc osobie ze złamaną nogą. Wiele emocji wzbudziły też alkogogle, które mógł założyć i wypróbować każdy chętny. – Tegoroczna edycja jest już naszą jubileuszową. Ogromnie się cieszymy, że wrosła ona w nasze środowisko i wzbudza zainteresowanie. W myśl hasła „Parada młodych talentów” postanowiliśmy w tym roku zaprezentować różnorakie talenty naszych uczniów. Przygotowane zostały prezentacje wokalne solowe i zespołowe, układy taneczne oraz wystawa prac plastycznych i technicznych. Staramy się co roku ubogacać i urozmaicać program „Muzycznego weekendu”, by każda edycja była inna i coraz atrakcyjniejsza dla naszych gości. Chciałabym tutaj też podziękować za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji imprezy: naszej Radzie Rodziców, OSP w Malinówce, Starostwu Powiatowemu w Brzozowie, GOKiW w Haczowie oraz Gminie Haczów. Dziękuję też nauczycielom, którzy przygotowali uczniów oraz ich prezentacje oraz zespołom muzycznym i obsłudze technicznej za bardzo profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie sceny – stwierdziła Dyrektor Dorota Gierlach. – Jak już wspomniała pani Dyrektor impreza wrosła w nasze środowisko. Czekają na nią nie tylko dzieci, ale też dorośli. Jest to okazja, by razem wyjść, spotkać się, porozmawiać i pożartować. Dzisiaj wszyscy pędzą bo praca, dom, dzieci oraz wiele innych spraw i nie ma tak naprawdę czasu odpocząć. „Muzyczny weekend” jest takim przystankiem i chcielibyśmy, by stał się on taką naszą miejscową tradycją – dodała Agnieszka Wawrzkowicz – Przewodnicząca Rady Rodziców z Zespołu Szkół w Malinówce.

Podczas imprezy podsumowano także projekt edukacyjny wykonany przez uczniów klasy II Gimnazjum pt. „Swoje znajcie, swoje chwalcie”. Zaprezentowana została w nim historia Malinówki oraz instytucje w niej funkcjonujące. Po prelekcji wykonawców zorganizowano mini konkurs, którego pytania dotyczyły przytoczonych treści.

Tradycyjnie nie zabrakło też koncertów. W tym roku na scenie zaprezentował się zespół „Boskie Torsy” z Brzozowa oraz „Yellow Horse” ze Strzyżowa.
Impreza została dofinansowana ze środków Powiatu Brzozowskiego.

Malinówka